Triple M FM Melbourne (VIC time)
Friday 1 June Sydney v Carlton, SCG 6:00p – 11:00p
Call team: Chris Judd, Luke Darcy, Nathan Brown, Damian Barrett, Mark Howard, Liam Flanagan
Saturday 2 June Western Bulldogs v Melbourne, ES 12:00p – 4:30p
Call team: James Brayshaw, Wayne Carey, Brian Taylor, Billy Brownless, Damian Barrett, Neroli Meadows, Dr Rohan White, Ash Chua
Saturday 2 June Gold Coast v Geelong, MS 4:30p – 7:20p
Call team: Barry Hall, Richard Champion, Sam Hargreaves, Belinda Mellen
Saturday 2 June Essendon v Richmond, MCG 7:20p – 10:30p
Call team: Wayne Schwass, Leigh Montagna, Nathan Brown, Michael Roberts, Ash Chua
Sunday 3 June Collingwood v Fremantle, MCG 1:00p – 6:00p
Call team: Wayne Carey, Paul Roos, Wayne Schwass, Mark Howard, Jay Clark, Michael Roberts, Ash Chua
Sunday 3 June Adelaide v GWS, AO 6:00p – 7:30p
Call team: Dale Lewis, Brenton Yates, Rhett Biglands, Andrew Hayes
Triple M FM Adelaide (SA time)
Friday 1 June Sydney v Carlton, SCG 6:00p – 10:30p
Call team: Chris Judd, Luke Darcy, Nathan Brown, Damian Barrett, Mark Howard, Liam Flanagan
Saturday 2 June Hawthorn v Port Adelaide, UTAS 11:30a – 4:30p
Call team: Dale Lewis, Dom Cassisi, Chris Dittmar, Rhett Biglands
Saturday 2 June Gold Coast v Geelong, MS 4:30p – 6:50p
Call team: Barry Hall, Richard Champion, Sam Hargreaves, Belinda Mellen
Saturday 2 June Essendon v Richmond, MCG 6:50p – 10:00p
Call team: Wayne Schwass, Leigh Montagna, Nathan Brown, Michael Roberts, Ash Chua
Sunday 3 June North Melbourne v Brisbane, ES 12:30p – 3:30p
Call team: Leigh Montagna, Barry Denner, Ewan Giles
Sunday 3 June Adelaide v GWS, AO 3:30p – 7:30p
Call team: Dale Lewis, Brenton Yates, Rhett Biglands, Andrew Hayes
Triple M FM Sydney (NSW time)
Friday 1 June Sydney v Carlton, SCG 7:00p – 11:00p
Call team: Chris Judd, Luke Darcy, Nathan Brown, Damian Barrett, Mark Howard, Liam Flanagan
Saturday 2 June Essendon v Richmond, MCG 7:20p – 10:30p
Call team: Wayne Schwass, Leigh Montagna, Nathan Brown, Michael Roberts, Ash Chua
Triple M Digital Sydney (NSW time)
Sunday 3 June Adelaide v GWS, AO 4:30p – 7:30p
Call team: Dale Lewis, Brenton Yates, Rhett Biglands, Andrew Hayes
Triple M FM Brisbane (QLD time)
Sunday 3 June North Melbourne v Brisbane, ES 1:00p – 4:00p
Call team: Leigh Montagna, Barry Denner, Ewan Giles
Gold FM Gold Coast (QLD time)
Saturday 2 June Gold Coast v Geelong, MS 4:30p – 7:20p
Call team: Barry Hall, Richard Champion, Sam Hargreaves, Belinda Mellen
Mix 94.5 Perth (WA time)
Saturday 2 June West Coast v St Kilda, OS 5:30p – 9:00p
Call team: Dennis Cometti, Andrew Embley, Lachy Reid, Tania Armstrong, Mark Cometti
Sunday 3 June Collingwood v Fremantle, MCG 1:00p – 4:00p
Call team: Wayne Carey, Paul Roos, Wayne Schwass, Mark Howard, Jay Clark, Michael Roberts, Ash Chua
Regional Broadcasts – Eastern
Triple M Hobart, Triple M Bendigo, Triple M Mildura, Triple M Albury, Hit FM Warragul
Friday 1 June Sydney v Carlton, SCG 6:00p – 11:00p
Call team: Chris Judd, Luke Darcy, Nathan Brown, Damian Barrett, Mark Howard, Liam Flanagan
Saturday 2 June Western Bulldogs v Melbourne, ES 12:00p – 4:30p
Call team: James Brayshaw, Wayne Carey, Brian Taylor, Billy Brownless, Damian Barrett, Neroli Meadows, Dr Rohan White, Ash Chua
Saturday 2 June Gold Coast v Geelong, MS 4:30p – 7:20p
Call team: Barry Hall, Richard Champion, Sam Hargreaves, Belinda Mellen
Saturday 2 June Essendon v Richmond, MCG 7:20p – 10:30p
Call team: Wayne Schwass, Leigh Montagna, Nathan Brown, Michael Roberts, Ash Chua
Sunday 3 June Collingwood v Fremantle, MCG 1:00p – 6:00p
Call team: Wayne Carey, Paul Roos, Wayne Schwass, Mark Howard, Jay Clark, Michael Roberts, Ash Chua
Sunday 3 June Adelaide v GWS, AO 6:00p – 7:30p
Call team: Dale Lewis, Brenton Yates, Rhett Biglands, Andrew Hayes
Triple M Shepparton
Friday 1 June Sydney v Carlton, SCG 6:00p – 11:00p
Call team: Chris Judd, Luke Darcy, Nathan Brown, Damian Barrett, Mark Howard, Liam Flanagan
Saturday 2 June Western Bulldogs v Melbourne, ES 12:00p – 4:30p
Call team: James Brayshaw, Wayne Carey, Brian Taylor, Billy Brownless, Damian Barrett, Neroli Meadows, Dr Rohan White, Ash Chua
Saturday 2 June Gold Coast v Geelong, MS 4:30p – 7:20p
Call team: Barry Hall, Richard Champion, Sam Hargreaves, Belinda Mellen
Sunday 3 June Collingwood v Fremantle, MCG 1:00p – 6:00p
Call team: Wayne Carey, Paul Roos, Wayne Schwass, Mark Howard, Jay Clark, Michael Roberts, Ash Chua
Sunday 3 June Adelaide v GWS, AO 6:00p – 7:30p
Call team: Dale Lewis, Brenton Yates, Rhett Biglands, Andrew Hayes
Triple M Wagga, Triple M Griffith
Friday 1 June Sydney v Carlton, SCG 6:00p – 11:00p
Call team: Chris Judd, Luke Darcy, Nathan Brown, Damian Barrett, Mark Howard, Liam Flanagan
Saturday 2 June Western Bulldogs v Melbourne, ES 12:00p – 5:00p
Call team: James Brayshaw, Wayne Carey, Brian Taylor, Billy Brownless, Damian Barrett, Neroli Meadows, Dr Rohan White, Ash Chua
Saturday 2 June Gold Coast v Geelong, MS 5:00p – 7:20p
Call team: Barry Hall, Richard Champion, Sam Hargreaves, Belinda Mellen
Saturday 2 June Essendon v Richmond, MCG 7:20p – 10:30p
Call team: Wayne Schwass, Leigh Montagna, Nathan Brown, Michael Roberts, Ash Chua
Triple M Coffs Harbour, Triple M Port Macquarie, 2GO FM Gosford
Friday 1 June Sydney v Carlton, SCG 7:00p – 11:00p
Call team: Chris Judd, Luke Darcy, Nathan Brown, Damian Barrett, Mark Howard, Liam Flanagan
Triple M Toowoomba, Triple M Maryborough/Fraser Coast
Saturday 2 June Gold Coast v Geelong, MS 4:30p – 7:20p
Call team: Barry Hall, Richard Champion, Sam Hargreaves, Belinda Mellen
Regional Broadcasts – Central
Triple M Mt Gambier
Friday 1 June Sydney v Carlton, SCG 6:00p – 10:30p
Call team: Chris Judd, Luke Darcy, Nathan Brown, Damian Barrett, Mark Howard, Liam Flanagan
Saturday 2 June Hawthorn v Port Adelaide, UTAS 11:30a – 4:30p
Call team: Dale Lewis, Dom Cassisi, Chris Dittmar, Rhett Biglands
Saturday 2 June Gold Coast v Geelong, MS 4:30p – 6:50p
Call team: Barry Hall, Richard Champion, Sam Hargreaves, Belinda Mellen
Saturday 2 June Essendon v Richmond, MCG 6:50p – 10:00p
Call team: Wayne Schwass, Leigh Montagna, Nathan Brown, Michael Roberts, Ash Chua
Sunday 3 June North Melbourne v Brisbane, ES 12:30p – 3:30p
Call team: Leigh Montagna, Barry Denner, Ewan Giles
Sunday 3 June Adelaide v GWS, AO 3:30p – 7:30p
Call team: Dale Lewis, Brenton Yates, Rhett Biglands, Andrew Hayes
Regional Broadcasts – Western
Triple M WA (Albany, Bridgetown, Busselton, Bunbury, Collie, Esperance, Kalgoorlie, Katanning, Merredin, Narrogin, Northam)
Friday 1 June Sydney v Carlton, SCG 4:00p – 9:00p
Call team: Chris Judd, Luke Darcy, Nathan Brown, Damian Barrett, Mark Howard, Liam Flanagan
Saturday 2 June Western Bulldogs v Melbourne, ES 10:00a – 2:30p
Call team: James Brayshaw, Wayne Carey, Brian Taylor, Billy Brownless, Damian Barrett, Neroli Meadows, Dr Rohan White, Ash Chua
Saturday 2 June West Coast v St Kilda, OS 5:30p – 9:00p
Call team: Dennis Cometti, Andrew Embley, Lachy Reid, Tania Armstrong, Mark Cometti