Triple M FM Melbourne (VIC time)
Friday 8 June Port Adelaide v Richmond, AO 6:00p – 11:00p
Call team: Chris Judd, Mark Ricciuto, Luke Darcy, Nathan Brown, Dale Lewis, Damian Barrett, Mark Howard, Chris Dittmar, Brenton Yates, Rhett Biglands
Saturday 9 June Geelong v North Melbourne, GMHBA 12:00p – 4:30p
Call team: Wayne Carey, James Brayshaw, Brian Taylor, Billy Brownless, Dr Rohan White, Jay Clark, Ash Chua
Saturday 9 June GWS v Gold Coast, SPO 4:30p – 7:20p
Call team: Jude Bolton, Brad Seymour, Liam Flanagan, Julian Daw
Saturday 9 June St Kilda v Sydney, ES 7:20p – 10:30p
Call team: Nathan Brown, Leigh Montagna, Barry Denner, Michael Roberts, Ash Chua
Sunday 10 June Brisbane v Essendon, GA 12:00p – 4:00p
Call team: Wayne Carey, Paul Roos, Wayne Schwass, Mark Howard, Jay Clark, Michael Roberts, Ash Chua
Sunday 10 June Fremantle v Adelaide, OS 4:00p – 7:30p
Call team: Dennis Cometti, Andrew Embley, Lachy Reid, Tania Armstrong, Mark Cometti
Monday 11 June Melbourne v Collingwood, MCG 1:00p – 6:00p
Call team: Wayne Carey, Damian Barrett, Wayne Schwass, Leigh Montagna, Mark Howard, Dr Rohan White, Jay Clark, Ash Chua
Triple M FM Adelaide (SA time)
Friday 8 June Port Adelaide v Richmond, AO 6:00p – 10:30p
Call team: Chris Judd, Mark Ricciuto, Luke Darcy, Nathan Brown, Dale Lewis, Damian Barrett, Mark Howard, Chris Dittmar, Brenton Yates, Rhett Biglands
Saturday 9 June Geelong v North Melbourne, GMHBA 11:30a – 4:00p
Call team: Wayne Carey, James Brayshaw, Brian Taylor, Billy Brownless, Dr Rohan White, Jay Clark, Ash Chua
Saturday 9 June GWS v Gold Coast, SPO 4:00p – 6:50p
Call team: Jude Bolton, Brad Seymour, Liam Flanagan, Julian Daw
Saturday 9 June St Kilda v Sydney, ES 6:50p – 10:00p
Call team: Nathan Brown, Leigh Montagna, Barry Denner, Michael Roberts, Ash Chua
Sunday 10 June Brisbane v Essendon, GA 11:30a – 3:30p
Call team: Wayne Carey, Paul Roos, Wayne Schwass, Mark Howard, Jay Clark, Michael Roberts, Ash Chua
Sunday 10 June Fremantle v Adelaide, OS 3:30p – 7:00p
Call team: Dennis Cometti, Andrew Embley, Lachy Reid, Tania Armstrong, Mark Cometti
Monday 11 June Melbourne v Collingwood, MCG 12:30p – 5:30p
Call team: Wayne Carey, Damian Barrett, Wayne Schwass, Leigh Montagna, Mark Howard, Dr Rohan White, Jay Clark, Ash Chua
Triple M FM Sydney (NSW time)
Saturday 9 June St Kilda v Sydney, ES 7:20p – 10:30p
Call team: Nathan Brown, Leigh Montagna, Barry Denner, Michael Roberts, Ash Chua
Triple M Digital Sydney (NSW time)
Saturday 9 June GWS v Gold Coast, SPO 4:30p – 7:20p
Call team: Jude Bolton, Brad Seymour, Liam Flanagan, Julian Daw
Triple M FM Brisbane (QLD time)
Sunday 10 June Brisbane v Essendon, GA 1:00p – 4:00p
Call team: Wayne Carey, Paul Roos, Wayne Schwass, Mark Howard, Jay Clark, Michael Roberts, Ash Chua
Gold FM Gold Coast (QLD time)
Saturday 9 June GWS v Gold Coast, SPO 4:30p – 7:20p
Call team: Jude Bolton, Brad Seymour, Liam Flanagan, Julian Daw
Mix 94.5 Perth (WA time)
Sunday 10 June Fremantle v Adelaide, OS 2:00p – 5:30p
Call team: Dennis Cometti, Andrew Embley, Lachy Reid, Tania Armstrong, Mark Cometti
Regional Broadcasts – Eastern
Triple M Hobart, Triple M Bendigo, Triple M Mildura, Triple M Albury, Hit FM Warragul
Friday 8 June Port Adelaide v Richmond, AO 6:00p – 11:00p
Call team: Chris Judd, Mark Ricciuto, Luke Darcy, Nathan Brown, Dale Lewis, Damian Barrett, Mark Howard, Chris Dittmar, Brenton Yates, Rhett Biglands
Saturday 9 June Geelong v North Melbourne, GMHBA 12:00p – 4:30p
Call team: Wayne Carey, James Brayshaw, Brian Taylor, Billy Brownless, Dr Rohan White, Jay Clark, Ash Chua
Saturday 9 June GWS v Gold Coast, SPO 4:30p – 7:20p
Call team: Jude Bolton, Brad Seymour, Liam Flanagan, Julian Daw
Saturday 9 June St Kilda v Sydney, ES 7:20p – 10:30p
Call team: Nathan Brown, Leigh Montagna, Barry Denner, Michael Roberts, Ash Chua
Sunday 10 June Brisbane v Essendon, GA 12:00p – 4:00p
Call team: Wayne Carey, Paul Roos, Wayne Schwass, Mark Howard, Jay Clark, Michael Roberts, Ash Chua
Sunday 10 June Fremantle v Adelaide, OS 4:00p – 7:30p
Call team: Dennis Cometti, Andrew Embley, Lachy Reid, Tania Armstrong, Mark Cometti
Monday 11 June Melbourne v Collingwood, MCG 3:00p – 6:00p
Call team: Wayne Carey, Damian Barrett, Wayne Schwass, Leigh Montagna, Mark Howard, Dr Rohan White, Jay Clark, Ash Chua
Triple M Shepparton
Friday 8 June Port Adelaide v Richmond, AO 6:00p – 11:00p
Call team: Chris Judd, Mark Ricciuto, Luke Darcy, Nathan Brown, Dale Lewis, Damian Barrett, Mark Howard, Chris Dittmar, Brenton Yates, Rhett Biglands
Saturday 9 June Geelong v North Melbourne, GMHBA 12:00p – 4:30p
Call team: Wayne Carey, James Brayshaw, Brian Taylor, Billy Brownless, Dr Rohan White, Jay Clark, Ash Chua
Saturday 9 June GWS v Gold Coast, SPO 4:30p – 7:20p
Call team: Jude Bolton, Brad Seymour, Liam Flanagan, Julian Daw
Sunday 10 June Brisbane v Essendon, GA 12:00p – 4:00p
Call team: Wayne Carey, Paul Roos, Wayne Schwass, Mark Howard, Jay Clark, Michael Roberts, Ash Chua
Sunday 10 June Fremantle v Adelaide, OS 4:00p – 7:30p
Call team: Dennis Cometti, Andrew Embley, Lachy Reid, Tania Armstrong, Mark Cometti
Monday 11 June Melbourne v Collingwood, MCG 3:00p – 6:00p
Call team: Wayne Carey, Damian Barrett, Wayne Schwass, Leigh Montagna, Mark Howard, Dr Rohan White, Jay Clark, Ash Chua
Triple M Wagga, Triple M Griffith
Saturday 9 June Geelong v North Melbourne, GMHBA 12:00p – 4:30p
Call team: Wayne Carey, James Brayshaw, Brian Taylor, Billy Brownless, Dr Rohan White, Jay Clark, Ash Chua
Saturday 9 June GWS v Gold Coast, SPO 4:30p – 7:20p
Call team: Jude Bolton, Brad Seymour, Liam Flanagan, Julian Daw
Saturday 9 June St Kilda v Sydney, ES 7:20p – 10:30p
Call team: Nathan Brown, Leigh Montagna, Barry Denner, Michael Roberts, Ash Chua
Monday 11 June Melbourne v Collingwood, MCG 3:00p – 6:00p
Call team: Wayne Carey, Damian Barrett, Wayne Schwass, Leigh Montagna, Mark Howard, Dr Rohan White, Jay Clark, Ash Chua
Triple M Coffs Harbour, Triple M Port Macquarie, 2GO FM Gosford
Saturday 9 June St Kilda v Sydney, ES 7:20p – 10:30p
Call team: Nathan Brown, Leigh Montagna, Barry Denner, Michael Roberts, Ash Chua
Triple M Toowoomba, Triple M Maryborough/Fraser Coast
Sunday 10 June Brisbane v Essendon, GA 1:00p – 4:00p
Call team: Wayne Carey, Paul Roos, Wayne Schwass, Mark Howard, Jay Clark, Michael Roberts, Ash Chua
Regional Broadcasts – Central
Triple M Mt Gambier
Friday 8 June Port Adelaide v Richmond, AO 5:30p – 10:30p
Call team: Chris Judd, Mark Ricciuto, Luke Darcy, Nathan Brown, Dale Lewis, Damian Barrett, Mark Howard, Chris Dittmar, Brenton Yates, Rhett Biglands
Saturday 9 June Geelong v North Melbourne, GMHBA 11:30a – 4:00p
Call team: Wayne Carey, James Brayshaw, Brian Taylor, Billy Brownless, Dr Rohan White, Jay Clark, Ash Chua
Saturday 9 June GWS v Gold Coast, SPO 4:00p – 6:50p
Call team: Jude Bolton, Brad Seymour, Liam Flanagan, Julian Daw
Saturday 9 June St Kilda v Sydney, ES 6:50p – 10:00p
Call team: Nathan Brown, Leigh Montagna, Barry Denner, Michael Roberts, Ash Chua
Sunday 10 June Brisbane v Essendon, GA 12:00p – 3:30p
Call team: Wayne Carey, Paul Roos, Wayne Schwass, Mark Howard, Jay Clark, Michael Roberts, Ash Chua
Sunday 10 June Fremantle v Adelaide, OS 3:30p – 7:00p
Call team: Dennis Cometti, Andrew Embley, Lachy Reid, Tania Armstrong, Mark Cometti
Monday 11 June Melbourne v Collingwood, MCG 2:30p – 5:30p
Call team: Wayne Carey, Damian Barrett, Wayne Schwass, Leigh Montagna, Mark Howard, Dr Rohan White, Jay Clark, Ash Chua
Regional Broadcasts – Western
Triple M WA (Albany, Bridgetown, Busselton, Bunbury, Collie, Esperance, Kalgoorlie, Katanning, Merredin, Narrogin, Northam)
Friday 8 June Port Adelaide v Richmond, AO 4:00p – 9:00p
Call team: Chris Judd, Mark Ricciuto, Luke Darcy, Nathan Brown, Dale Lewis, Damian Barrett, Mark Howard, Chris Dittmar, Brenton Yates, Rhett Biglands
Saturday 9 June Geelong v North Melbourne, GMHBA 10:00a – 2:30p
Call team: Wayne Carey, James Brayshaw, Brian Taylor, Billy Brownless, Dr Rohan White, Jay Clark, Ash Chua
Sunday 10 June Fremantle v Adelaide, OS 2:00p – 5:30p
Call team: Dennis Cometti, Andrew Embley, Lachy Reid, Tania Armstrong, Mark Cometti