Round 11 On-Air Coverage

Check out the times

Round 11 On-Air Coverage

Triple M Footy National Coverage

Thursday 1 June

Port Adelaide v Hawthorn (AO)

Brenton Yates, Dale Lewis, Warren Tredrea, Mark Ricciuto, Mark Stevens, Rhett Biglands

Friday 2 June

Geelong v Adelaide (SS)

Luke Darcy, Mark Howard, Chris Judd, Nathan Brown, Damian Barrett, Neroli Meadows, Ash Chua

Saturday 3 June

The Saturday Rub

James Brayshaw, Brian Taylor, Wayne Carey, Damian Barrett

Gold Coast v West Coast (MS)

Barry Denner, Richard Champion, Peter Everitt, Belinda Mellen

GWS v Essendon (Sp)

Liam Flanagan, Brad Seymour, Jude Bolton, Troy Luff

North Melbourne v Richmond (ES)

Wayne Schwass, Nathan Brown, Brendan Fevola, Sarah Faour, Ash Chua

Sunday 4 June

The Sunday Rub

Mark Howard, Wayne Schwass, Wayne Carey, Jay Clark

Fremantle v Collingwood (DS)

Dennis Cometti, Lachy Reid, Andrew Embley, Tania Armstrong, Mark Cometti









Triple M FM Melbourne (VIC time)

Thursday 1 June            Pt Adelaide v Hawthorn, AO                               7p – 11p

Friday 2 June                 Geelong v Adelaide, SS                                      6p – 11p

Saturday 3 June             GCS v WCE, MS                                                 12p – 4:30p

Saturday 3 June             GWS v Ess, SPO                                                 4:30p – 7:20p

Saturday 3 June             Nth Melbourne v Richmond, ES                           7:20p – 10:30p

Sunday 4 June               Fremantle v Collingwood, DS                              1p – 7:30p

 

Triple M FM Adelaide (SA time)

Thursday 1 June            Pt Adelaide v Hawthorn, AO                               6:30p – 10:30p

Friday 2 June                 Geelong v Adelaide, SS                                      5:30p – 10:30p

Saturday 3 June             GCS v WCE, MS                                                 11:30a – 4p

Saturday 3 June             GWS v Ess, SPO                                                 4p – 6:50p

Saturday 3 June             Nth Melbourne v Richmond, ES                           6:50p – 10p

Sunday 4 June               Fremantle v Collingwood, DS                              12:30p – 7p

 

Triple M FM Sydney (NSW time)

Saturday 3 June             GWS v Ess, SPO                                                 4:30p – 7:20p

Saturday 3 June             Nth Melbourne v Richmond, ES                           7:20p – 10:30p

 

Gold FM Gold Coast (QLD time)

Saturday 3 June             GCS v WCE, MS                                                 1:30p – 4:30p

 

Mix 94.5 Perth (WA time)

Saturday 3 June             GCS v WCE, MS                                                 11:30a – 2:30p

Sunday 4 June               Fremantle v Collingwood, DS                              2p – 5:30p

 

Regional Broadcasts - Eastern

 

Triple M Hobart, Triple M Albury, Triple M Bendigo, Triple M Mildura, Triple M Shepparton, Hit Warragul

Thursday 1 June            Pt Adelaide v Hawthorn, AO                               7p – 11p

Friday 2 June                 Geelong v Adelaide, SS                                      6p – 11p

Saturday 3 June             GCS v WCE, MS                                                 12p – 4:30p

Saturday 3 June             GWS v Ess, SPO                                                 4:30p – 7:20p

Saturday 3 June             Nth Melbourne v Richmond, ES                           7:20p – 10:30p

Sunday 4 June               Fremantle v Collingwood, DS                              1p – 7:30p

 

Triple M Wagga, Triple M Griffith

Thursday 1 June            Pt Adelaide v Hawthorn, AO                               7p – 11p

Friday 2 June                 Geelong v Adelaide, SS                                      6p – 11p

Saturday 3 June             GCS v WCE, MS                                                 12p – 4:30p

Saturday 3 June             GWS v Ess, SPO                                                 4:30p – 7:20p

Saturday 3 June             Nth Melbourne v Richmond, ES                           7:20p – 10:30p

 

Triple M Coffs Harbour, Triple M Port Macquarie, 2GO Gosford, MIX 106.3 Canberra

Saturday 3 June             GWS v Ess, SPO                                                 4:30p – 7:20p

 

Triple M Toowoomba, Triple M Maryborough/Fraser Coast, Triple M Gladstone, Triple M Rockhampton

Saturday 3 June             GCS v WCE, MS                                                 1:30p – 4:30p

 

Regional Broadcasts - Central

 

Triple M Mt Gambier

Thursday 1 June            Pt Adelaide v Hawthorn, AO                               6:30p – 10:30p

Friday 2 June                 Geelong v Adelaide, SS                                      5:30p – 10:30p

Saturday 3 June             GCS v WCE, MS                                                 11:30a – 4p

Saturday 3 June             GWS v Ess, SPO                                                 4p – 6:50p

Saturday 3 June             Nth Melbourne v Richmond, ES                           6:50p – 10p

Sunday 4 June               Fremantle v Collingwood, DS                              12:30p – 7p

 

Regional Broadcasts - Western

 

Triple M WA (Albany, Bridgetown, Busselton, Bunbury, Collie, Esperance, Kalgoorlie, Katanning, Merredin, Narrogin, Northam)

Friday 2 June                 Geelong v Adelaide, SS                                      4p – 9p

Sunday 4 June               Fremantle v Collingwood, DS                              11a – 5:30p

;