Triple M Footy National Coverage
Thursday 1 June
Port Adelaide v Hawthorn (AO)
Brenton Yates, Dale Lewis, Warren Tredrea, Mark Ricciuto, Mark Stevens, Rhett Biglands
Friday 2 June
Geelong v Adelaide (SS)
Luke Darcy, Mark Howard, Chris Judd, Nathan Brown, Damian Barrett, Neroli Meadows, Ash Chua
Saturday 3 June
The Saturday Rub
James Brayshaw, Brian Taylor, Wayne Carey, Damian Barrett
Gold Coast v West Coast (MS)
Barry Denner, Richard Champion, Peter Everitt, Belinda Mellen
GWS v Essendon (Sp)
Liam Flanagan, Brad Seymour, Jude Bolton, Troy Luff
North Melbourne v Richmond (ES)
Wayne Schwass, Nathan Brown, Brendan Fevola, Sarah Faour, Ash Chua
Sunday 4 June
The Sunday Rub
Mark Howard, Wayne Schwass, Wayne Carey, Jay Clark
Fremantle v Collingwood (DS)
Dennis Cometti, Lachy Reid, Andrew Embley, Tania Armstrong, Mark Cometti
Triple M FM Melbourne (VIC time)
Thursday 1 June Pt Adelaide v Hawthorn, AO 7p – 11p
Friday 2 June Geelong v Adelaide, SS 6p – 11p
Saturday 3 June GCS v WCE, MS 12p – 4:30p
Saturday 3 June GWS v Ess, SPO 4:30p – 7:20p
Saturday 3 June Nth Melbourne v Richmond, ES 7:20p – 10:30p
Sunday 4 June Fremantle v Collingwood, DS 1p – 7:30p
Triple M FM Adelaide (SA time)
Thursday 1 June Pt Adelaide v Hawthorn, AO 6:30p – 10:30p
Friday 2 June Geelong v Adelaide, SS 5:30p – 10:30p
Saturday 3 June GCS v WCE, MS 11:30a – 4p
Saturday 3 June GWS v Ess, SPO 4p – 6:50p
Saturday 3 June Nth Melbourne v Richmond, ES 6:50p – 10p
Sunday 4 June Fremantle v Collingwood, DS 12:30p – 7p
Triple M FM Sydney (NSW time)
Saturday 3 June GWS v Ess, SPO 4:30p – 7:20p
Saturday 3 June Nth Melbourne v Richmond, ES 7:20p – 10:30p
Gold FM Gold Coast (QLD time)
Saturday 3 June GCS v WCE, MS 1:30p – 4:30p
Mix 94.5 Perth (WA time)
Saturday 3 June GCS v WCE, MS 11:30a – 2:30p
Sunday 4 June Fremantle v Collingwood, DS 2p – 5:30p
Regional Broadcasts - Eastern
Triple M Hobart, Triple M Albury, Triple M Bendigo, Triple M Mildura, Triple M Shepparton, Hit Warragul
Thursday 1 June Pt Adelaide v Hawthorn, AO 7p – 11p
Friday 2 June Geelong v Adelaide, SS 6p – 11p
Saturday 3 June GCS v WCE, MS 12p – 4:30p
Saturday 3 June GWS v Ess, SPO 4:30p – 7:20p
Saturday 3 June Nth Melbourne v Richmond, ES 7:20p – 10:30p
Sunday 4 June Fremantle v Collingwood, DS 1p – 7:30p
Triple M Wagga, Triple M Griffith
Thursday 1 June Pt Adelaide v Hawthorn, AO 7p – 11p
Friday 2 June Geelong v Adelaide, SS 6p – 11p
Saturday 3 June GCS v WCE, MS 12p – 4:30p
Saturday 3 June GWS v Ess, SPO 4:30p – 7:20p
Saturday 3 June Nth Melbourne v Richmond, ES 7:20p – 10:30p
Triple M Coffs Harbour, Triple M Port Macquarie, 2GO Gosford, MIX 106.3 Canberra
Saturday 3 June GWS v Ess, SPO 4:30p – 7:20p
Triple M Toowoomba, Triple M Maryborough/Fraser Coast, Triple M Gladstone, Triple M Rockhampton
Saturday 3 June GCS v WCE, MS 1:30p – 4:30p
Regional Broadcasts - Central
Triple M Mt Gambier
Thursday 1 June Pt Adelaide v Hawthorn, AO 6:30p – 10:30p
Friday 2 June Geelong v Adelaide, SS 5:30p – 10:30p
Saturday 3 June GCS v WCE, MS 11:30a – 4p
Saturday 3 June GWS v Ess, SPO 4p – 6:50p
Saturday 3 June Nth Melbourne v Richmond, ES 6:50p – 10p
Sunday 4 June Fremantle v Collingwood, DS 12:30p – 7p
Regional Broadcasts - Western
Triple M WA (Albany, Bridgetown, Busselton, Bunbury, Collie, Esperance, Kalgoorlie, Katanning, Merredin, Narrogin, Northam)
Friday 2 June Geelong v Adelaide, SS 4p – 9p
Sunday 4 June Fremantle v Collingwood, DS 11a – 5:30p