Triple M Footy National Coverage
Thursday 15 June
West Coast v Geelong (DS)
Dennis Cometti, Lachy Reid, Andrew Embley, Mark Stevens, Tania Armstrong, Mark Cometti
Friday 16 June
North Melbourne v St Kilda (ES)
Luke Darcy, Mark Howard, Chris Judd, Luke Hodge, Damian Barrett, Neroli Meadows, Dr Rohan White, Ash Chua
Saturday 17 June
Richmond v Sydney (MCG)
James Brayshaw, Brian Taylor, Wayne Carey, Nick Riewoldt, Damian Barrett, Neroli Meadows, Dr Rohan White, Ash Chua
Port Adelaide v Brisbane Lions (AO)
Chris Dittmar, Dale Lewis, Warren Tredrea, Rhett Biglands
Gold Coast v Carlton (MS)
Barry Denner, Richard Champion, Peter Everitt, Belinda Mellen
Sunday 18 June
Western Bulldogs v Melbourne (ES)
Mark Howard, Wayne Schwass, Paul Roos, Wayne Carey, Jay Clark, Michael Roberts, Ash Chua
Triple M FM Melbourne (VIC time)
Thursday 15 June WCE v Geelong, DS 7p – 11p
Friday 16 June North Melbourne v St Kilda, ES 6p – 11p
Saturday 17 June Richmond v Sydney, MCG 12p – 4:30p
Saturday 17 June Port Adelaide v Brisbane, AO 4:30p – 7:20p
Saturday 17 June GCS v Carlton, MS 7:20p – 10:30p
Sunday 18 June Western Bulldogs v Melbourne, ES 1p – 6p
Triple M FM Adelaide (SA time)
Thursday 15 June WCE v Geelong, DS 6:30p – 10:30p
Friday 16 June North Melbourne v St Kilda, ES 5:30p – 10:30p
Saturday 17 June Richmond v Sydney, MCG 11:30a – 4p
Saturday 17 June Port Adelaide v Brisbane, AO 4p – 7:25p
Saturday 17 June GCS v Carlton, MS 7:25p – 10p
Sunday 18 June Western Bulldogs v Melbourne, ES 12:30p – 5:30p
Triple M FM Sydney (NSW time)
Saturday 17 June Richmond v Sydney, MCG 1:30p – 4:30p
Saturday 17 June GCS v Carlton, MS 7p – 10:30p
Triple M FM Brisbane (QLD time)
Saturday 17 June Port Adelaide v Brisbane, AO 4:30p – 7:20p
Gold FM Gold Coast (QLD time)
Saturday 17 June GCS v Carlton, MS 7p – 10:30p
Mix 94.5 Perth (WA time)
Thursday 15 June WCE v Geelong, DS 5:45p – 9p
Regional Broadcasts - Eastern
Triple M Hobart, Triple M Albury, Triple M Bendigo, Triple M Mildura, Triple M Shepparton, Hit Warragul
Thursday 15 June WCE v Geelong, DS 7p – 11p
Friday 16 June North Melbourne v St Kilda, ES 6p – 11p
Saturday 17 June Richmond v Sydney, MCG 12p – 4:30p
Saturday 17 June Port Adelaide v Brisbane, AO 4:30p – 7:20p
Saturday 17 June GCS v Carlton, MS 7:20p – 10:30p
Sunday 18 June Western Bulldogs v Melbourne, ES 1p – 6p
Triple M Wagga, Triple M Griffith
Thursday 15 June WCE v Geelong, DS 7p – 11p
Friday 16 June North Melbourne v St Kilda, ES 6p – 11p
Saturday 17 June Richmond v Sydney, MCG 12p – 4:30p
Saturday 17 June Port Adelaide v Brisbane, AO 4:30p – 7:20p
Saturday 17 June GCS v Carlton, MS 7:20p – 10:30p
Triple M Coffs Harbour, Triple M Port Macquarie, 2GO Gosford
Saturday 17 June Richmond v Sydney, MCG 12p – 4:30p
Triple M Toowoomba, Triple M Maryborough/Fraser Coast
Saturday 17 June Port Adelaide v Brisbane, AO 4:30p – 7:20p
Regional Broadcasts - Central
Triple M Mt Gambier
Thursday 15 June WCE v Geelong, DS 6:30p – 10:30p
Friday 16 June North Melbourne v St Kilda, ES 5:30p – 10:30p
Saturday 17 June Richmond v Sydney, MCG 11:30a – 4p
Saturday 17 June Port Adelaide v Brisbane, AO 4p – 7:25p
Saturday 17 June GCS v Carlton, MS 7:25p – 10p
Sunday 18 June Western Bulldogs v Melbourne, ES 12:30p – 5:30p
Regional Broadcasts - Western
Triple M WA (Albany, Bridgetown, Busselton, Bunbury, Collie, Esperance, Kalgoorlie, Katanning, Merredin, Narrogin, Northam)
Thursday 15 June WCE v Geelong, DS 5p – 9p
Friday 16 June North Melbourne v St Kilda, ES 4p – 9p
Saturday 17 June Richmond v Sydney, MCG 10a – 2:30p