Friday 18 August
The Friday Huddle
Luke Darcy, Nathan Brown, Chris Judd, Luke Hodge, Damian Barrett
Adelaide v Sydney (AO)
Chris Dittmar, Dale Lewis, Mark Ricciuto, Warren Tredrea, Rhett Biglands
Saturday 19 August
Western Bulldogs v Port Adelaide (Ballarat)
Wayne Schwass, Barry Denner, Dale Lewis, Michael Roberts
Collingwood v Geelong (MCG)
James Brayshaw, Brian Taylor, Wayne Carey, Nathan Brown, Damian Barrett, Neroli Meadows, Dr Rohan White, Ash Chua
GWS v West Coast (Sp)
Liam Flanagan, Brad Seymour, Jude Bolton, Troy Luff
Gold Coast v Essendon (MS)
Richard Champion, Sam Hargreaves, Peter Everitt, Belinda Mellen
Carlton v Hawthorn (ES)
Wayne Schwass, Barry Denner, Daisy Pearce, Brendan Fevola, Michael Roberts, Ash Chua
Sunday 20 August
Melbourne v Brisbane Lions (MCG)
Barry Denner, Ewan Giles, Brendan Fevola, Matt Thompson
St Kilda v North Melbourne (ES)
Wayne Schwass, Nathan Brown, Wayne Carey, Paul Roos, Jay Clark, Michael Roberts, Ash Chua
Fremantle v Richmond (DS)
Dennis Cometti, Lachy Reid, Andrew Embley, Tania Armstrong, Mark Cometti
Triple M FM Melbourne (VIC time)
Friday 18 Aug Adelaide v Sydney, AO 6p – 11p
Saturday 19 Aug Collingwood v Geelong, MCG 12p – 5:05p
Saturday 19 Aug GWS v West Coast, SPO 5:05p – 7:20p
Saturday 19 Aug Carlton v Hawthorn, ES 7:20p – 10:30p
Sunday 20 Aug St Kilda v Melbourne, ES 1p – 6p
Sunday 20 Aug Fremantle v Richmond, DS (2nd half) 6p – 7:30p
Triple M FM Adelaide (SA time)
Friday 18 Aug Adelaide v Sydney, AO 5:30p – 10:30p
Saturday 19 Aug WBD v Port Adelaide, EUS 11:30a – 4p
Saturday 19 Aug GWS v West Coast, SPO 4p – 6:50p
Saturday 19 Aug Carlton v Hawthorn, ES 6:50p – 10p
Sunday 20 Aug St Kilda v Melbourne, ES 12:30p – 5:30p
Sunday 20 Aug Fremantle v Richmond, DS (2nd half) 5:30p – 7p
Triple M FM Sydney (NSW time)
Friday 18 Aug Adelaide v Sydney, AO 7:35p – 11p
Saturday 19 Aug Carlton v Hawthorn, ES 7:20p – 10:30p
Triple M Digital Sydney (NSW time)
Saturday 19 Aug GWS v West Coast, SPO 4:30p – 7:20p
Triple M FM Brisbane (QLD time)
Sunday 20 Aug Melbourne v Brisbane, MCG 1p – 4p
Gold FM Gold Coast (QLD time)
Saturday 19 Aug GCS v Essendon, MS 7p – 10p
Mix 94.5 Perth (WA time)
Saturday 19 Aug GWS v West Coast, SPO 2:30p – 5:20p
Sunday 20 Aug Fremantle v Richmond, DS 2p – 5:30p
Regional Broadcasts - Eastern
Triple M Hobart, Triple M Albury, Triple M Bendigo, Triple M Mildura, Triple M Shepparton, Hit Warragul
Friday 18 Aug Adelaide v Sydney, AO 6p – 11p
Saturday 19 Aug Collingwood v Geelong, MCG 12p – 5:05p
Saturday 19 Aug GWS v West Coast, SPO 5:05p – 7:20p
Saturday 19 Aug Carlton v Hawthorn, ES 7:20p – 10:30p
Sunday 20 Aug St Kilda v Melbourne, ES 1p – 6p
Sunday 20 Aug Fremantle v Richmond, DS (2nd half) 6p – 7:30p
Triple M Wagga, Triple M Griffith
Friday 18 Aug Adelaide v Sydney, AO 6p – 11p
Saturday 19 Aug Collingwood v Geelong, MCG 12p – 5:05p
Saturday 19 Aug GWS v West Coast, SPO 5:05p – 7:20p
Saturday 19 Aug Carlton v Hawthorn, ES 7:20p – 10:30p
Triple M Port Macquarie, Triple M Coff’s Harbour, 2GO Gosford, MIX 106.3 Canberra
Saturday 19 Aug GWS v West Coast, SPO 4:30p – 7:20p
Triple M Toowoomba, Triple M Maryborough/Fraser Coast, Triple M Gladstone, Triple M Rockhampton
Sunday 20 Aug Melbourne v Brisbane, MCG 1p – 4p
Regional Broadcasts - Central
Triple M Mt Gambier
Friday 18 Aug Adelaide v Sydney, AO 5:30p – 10:30p
Saturday 19 Aug WBD v Port Adelaide, EUS 11:30a – 4p
Saturday 19 Aug GWS v West Coast, SPO 4p – 6:50p
Saturday 19 Aug Carlton v Hawthorn, ES 6:50p – 10p
Sunday 20 Aug St Kilda v Melbourne, ES 12:30p – 5:30p
Sunday 20 Aug Fremantle v Richmond, DS (2nd half) 5:30p – 7p
Regional Broadcasts - Western
Triple M WA (Albany, Bridgetown, Busselton, Bunbury, Collie, Esperance, Kalgoorlie, Katanning, Merredin, Narrogin, Northam)
Friday 18 Aug Adelaide v Sydney, AO 4p – 9p
Saturday 19 Aug GWS v West Coast, SPO 2:30p – 5:20p
Sunday 20 Aug Fremantle v Richmond, DS 2p – 5:30p