Triple M Footy National Coverage
Friday 12 May
The Friday Huddle
Luke Darcy, Mark Howard, Chris Judd, Nathan Brown, Damian Barrett
West Coast v Western Bulldogs (DS)
Dennis Cometti, Lachy Reid, Andrew Embley, Tania Armstrong, Mark Cometti
Saturday 13 May
Hawthorn v Brisbane Lions (Launceston)
Barry Denner, Nathan Brown, Matt Thompson
St Kilda v Carlton (ES)
James Brayshaw, Brian Taylor, Wayne Carey, Damian Barrett, Neroli Meadows, Dr Rohan White, Ash Chua
GWS v Collingwood (Sp)
Brad Seymour, Liam Flanagan, Jude Bolton, Troy Luff
Essendon v Geelong (MCG)
Wayne Schwass, Barry Denner, Nathan Brown, Sarah Faour, Ash Chua
Adelaide v Melbourne (AO)
Chris Dittmar, Dale Lewis, Tyson Edwards, Rhett Biglands
Sunday 14 May
Richmond v Fremantle (MCG)
Barry Denner, Matt Thompson
Gold Coast v Port Adelaide (China)
Mark Howard, Wayne Schwass, Wayne Carey, Paul Roos, Jay Clark, Michael Roberts, Ash Chua
North Melbourne v Sydney (ES)
Liam Flanagan, Brad Seymour, Jude Bolton, Troy Luff
Triple M FM Melbourne (VIC time)
Friday 12 May West Coast v Western Bulldogs, DS 6p – 11p
Saturday 13 May St Kilda v Carlton, ES 12p – 4:45p
Saturday 13 May GWS v Collingwood, SPO 4:45p – 7:20p
Saturday 13 May Essendon v Geelong, MCG 7:20p – 10:30p
Sunday 14 May GCS v Port Adelaide, JSC 1p – 6p
Sunday 14 May North Melbourne v Sydney (2nd half) 6p – 7:30p
Triple M FM Adelaide (SA time)
Friday 12 May West Coast v Western Bulldogs, DS 5:30p – 10:30p
Saturday 13 May St Kilda v Carlton, ES 11:30a – 4:15p
Saturday 13 May GWS v Collingwood, SPO 4:15p – 6:50p
Saturday 13 May Adelaide v Melbourne, AO 6:50p – 10:30p
Sunday 14 May GCS v Port Adelaide, JSC 12:30p – 5:30p
Sunday 14 May North Melbourne v Sydney (2nd half) 5:30p – 7p
Triple M FM Sydney (NSW time)
Saturday 13 May GWS v Collingwood, SPO 4:30p – 7:20p
Saturday 13 May Essendon v Geelong, MCG 7:20p – 10:30p
Triple M Digital Sydney (NSW time)
Sunday 14 May North Melbourne v Sydney, ES 4:30p – 7:30p
Triple M FM Brisbane (QLD time)
Saturday 13 May Hawthorn v Brisbane, UTS 1:30p – 4:30p
Gold FM Gold Coast (QLD time)
Sunday 14 May GCS v Port Adelaide, JSC 3p – 6p
Mix 94.5 Perth (WA time)
Friday 12 May West Coast v Western Bulldogs, DS 5:45p – 9p
Sunday 14 May Richmond v Fremantle, MCG 10:30p – 2p
Regional Broadcasts - Eastern
Triple M Hobart, Triple M Albury, Triple M Bendigo, Triple M Mildura, Triple M Shepparton, Hit Warragul
Friday 12 May West Coast v Western Bulldogs, DS 6p – 11p
Saturday 13 May St Kilda v Carlton, ES 12p – 4:45p
Saturday 13 May GWS v Collingwood, SPO 4:45p – 7:20p
Saturday 13 May Essendon v Geelong, MCG 7:20p – 10:30p
Sunday 14 May GCS v Port Adelaide, JSC 1p – 6p
Sunday 14 May North Melbourne v Sydney (2nd half) 6p – 7:30p
Triple M Wagga, Triple M Griffith
Friday 12 May West Coast v Western Bulldogs, DS 6p – 11p
Saturday 13 May St Kilda v Carlton, ES 12p – 4:45p
Saturday 13 May GWS v Collingwood, SPO 4:45p – 7:20p
Saturday 13 May Essendon v Geelong, MCG 7:20p – 10:30p
Triple M Coffs Harbour, Triple M Port Macquarie, 2GO Gosford
Sunday 14 May North Melbourne v Sydney 4:30p – 7:30p
Triple M Toowoomba, Triple M Maryborough/Fraser Coast, Triple M Gladstone, Triple M Rockhampton
Sunday 14 May GCS v Port Adelaide, JSC 3p – 6p
106.3 MIX Canberra
Saturday 13 May GWS v Collingwood, SPO 4:30p – 7:20p
Regional Broadcasts - Central
Triple M Mt Gambier
Friday 12 May West Coast v Western Bulldogs, DS 5:30p – 10:30p
Saturday 13 May St Kilda v Carlton, ES 11:30a – 4:15p
Saturday 13 May GWS v Collingwood, SPO 4:15p – 6:50p
Saturday 13 May Adelaide v Melbourne, AO 6:50p – 10:30p
Sunday 14 May GCS v Port Adelaide, JSC 12:30p – 5:30p
Sunday 14 May North Melbourne v Sydney (2nd half) 5:30p – 7p
Regional Broadcasts - Western
Triple M WA (Albany, Bridgetown, Busselton, Bunbury, Collie, Esperance, Kalgoorlie, Katanning, Merredin, Narrogin, Northam)
Friday 12 May West Coast v Western Bulldogs, DS 4p – 9p
Saturday 13 May St Kilda v Carlton, ES 10a – 2:45p